11 września 2024
5 września podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach GRUPA WB poinformowała o utworzeniu Centrum Technologii Kosmicznych. To kolejna z inicjatyw polskiego przemysłu, której celem jest uzyskanie suwerenności technologicznej w branży kosmicznej ze skupieniem się na zdolnościach obserwacyjnych i komunikacyjnych.
Centrum Technologii Kosmicznych powstanie w ramach spółki RADMOR w Gdyni. Wyniesienie satelitów da Polsce niezależność, będzie to rozwiązanie w pełni kontrolowane przez Siły Zbrojne RP. Żaden z dostawców usług nie będzie mógł ograniczyć lub wyłączyć dostępnych funkcjonalności.
30 sierpnia 2024
Począwszy od drugiej połowy września br. Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju będzie organizować szkolenia z zakresu Wewnętrznego Systemu Kontroli (WSK), którego funkcjonowanie w firmie jest ustawowym obowiązkiem dla podmiotów ubiegających się o wydanie zezwoleń indywidualnych i globalnych na obrót z zagranicą uzbrojeniem, a także zamierzających korzystać z krajowych zezwoleń generalnych.
23 czerwca 2024
W czwartek 20-go czerwca br. Zarząd Targów Warszawskich wraz z Wydziałem Dowodzenia i Operacji Morskich zorganizowali już po raz dziewiąty Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa. Konferencja, która odbyła się w Warszawie skupiła ekspertów w dziedzinie obronności i gospodarki w tym m.in. przedstawicieli polityki, Sił Zbrojnych RP, Straży Granicznej, służb ratowniczych, uczelni wyższych, a także krajowego i zagranicznego przemysłu obronnego. Na odnotowanie zasługuje obecność przedstawicieli dyplomatycznych Szwecji, Wielkiej Brytanii, Estonii, Litwy i Danii – państw szczególnie zainteresowanych utrzymaniem bezpieczeństwa na Bałtyku i Morzu Północnym.
14 czerwca 2024
We wtorek 11 czerwca 2024 roku przedstawiciele Izby wzięli udział w uroczystości z okazji 105. rocznicy utworzenia Centralnej Biblioteki Wojskowej im. marszałka Józefa PIŁSUDSKIEGO, zorganizowane przez CBW w partnerstwie z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.
6 czerwca 2024
W środę 29 maja br. delegacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych z ministrem Radosławem Sikorskim na czele odwiedziła spółkę wiodącą GRUPY WB. Podczas wizyty w Ożarowie Mazowieckim przedyskutowano zagadnienia budowy systemu bezpieczeństwa regionu, wsparcia działań eksportowych i współpracy przemysłowej, w tym udziału we wspólnych projektach w ramach Unii Europejskiej.
Goście mieli okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania GRUPY WB, w tym systemy bezzałogowe, i zapoznać się z szeroką ofertą wyrobów opracowanych dla bezpieczeństwa Polski.
5 czerwca 2024
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o wybraniu do europejskiego programu EDIRPA produktów spółek PGZ, a także z Grupy WB. Jeśli rozwiązania te zostaną wybrane przez państwa członkowskie, będą mogły zyskać dofinansowanie z Unii.
EDIRPA ma tymczasowy charakter. W kolejnych latach Unia Europejska ma podejmować znacznie ambitniejsze inicjatywy w zakresie finansowania obronności. Pierwszym krokiem jest program EDIP (European Defence Industry Programme) zakładający inwestycję w kwocie 1,5 mld euro w latach 2025-2027, w tym w zakresie wspólnych zakupów i mocy produkcyjnych.
17 maja 2024
W dniach 14-16 maja 2024 roku w centrum wystawienniczo-kongresowym INCHEBA w Bratysławie odbyły się Międzynarodowe Targi Obronne IDEB 2024 pod patronatem słowackiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Targi były platformą do prezentacji produktów i usług dla sił obronnych, bezpieczeństwa i ratownictwa. Tegoroczna edycja została rozszerzona o tematy związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i ochroną przeciwpożarową, tworząc kompleksową przestrzeń dla prezentacji najnowszych innowacji i podejść obronnych.
Targi IDEB organizowane są co dwa lata od 2006 roku. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 wystawców z 11 państw.
13 maja 2024
W dniach 7-9 maja br. Katowice, po raz kolejny, stały się centrum ekonomicznej debaty w Europie za sprawą XVI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG). Motywem przewodnim tegorocznej odsłony EKG jest "Transformacja dla przyszłości" rozważana w trzech głównych aspektach: bezpieczeństwa i przemysłu zbrojeniowego, rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego oraz innowacji i technologii przyszłości. W MCK przez trzy dni zorganizowanych zostało 170 debat, w których wzięło udział 1200 prelegentów z całego świata, czego na miejscu wysłuchało ok. 11 tys. gości.