WOJSKOWE ZAKŁADY MOTORYZACYJNE SA


27 maja 2024

ul. J.H. Dąbrowskiego 262/280

60-406 Poznań

Tel.  (+48) 261 576 112

Fax. (+48) 261 576 111

KRS: 0000294799

e-mail: wzm@wzm.pl

www.wzm.pl

Prezes zarządu –

   Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. są spółką, która istnieje na polskim rynku zbrojeniowym od 1945 roku.

   Portfolio Spółki jest bardzo szerokie i obejmuje w szczególności: produkcję, modernizacje, modyfikacje, naprawy i serwisowanie czołgów i innych gąsienicowych oraz kołowych pojazdów opancerzonych oraz projektowanie i produkcję szybko wymiennych zespołów napędowych Power Pack do pojazdów wojskowych, a także szkolenia specjalistyczne i wsparcie techniczne Użytkowników tego Sprzętu.

   WZM S.A. odpowiadając na potrzeby SZ RP i transformację SpW w zakresie gąsienicowych platform pancernych rozpoczęła jeszcze w roku 2021 działania zmierzające do budowy potencjału do obsług, w szerokim tego słowa znaczeniu, pozyskiwanych obecnie przez MON czołgów Abrams i K2 (wraz z ich pojazdami towarzyszącymi).

   Jedyny polski zakład posiadający autoryzowane przez producentów OEM uprawnienia do zapewnienia pełnego wsparcia technicznego w całym cyklu życia czołgów Leopard 2 będących w arsenale SZ RP, obejmującego: przeglądy, naprawy, remonty i serwis 7/24, a także pakiety modyfikacyjne zwiększające potencjał bojowy sprzętu wojskowego oraz specjalistyczne kursy szkoleniowe dedykowane dla użytkowników, a także personelu technicznego pododdziałów remontowych.

   Dodatkowo, obok oferty produkcyjnej i usługowej związanej bezpośrednio z pancernymi platformami gąsienicowymi Spółka specjalizuje się w produkcji wybranych części zamiennych do obsługiwanych pojazdów, produkcji urządzeń i narzędzi specjalnych, stanowisk kontrolno-pomiarowych, form do wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy, przyrządów obróbkowych, wykrojników, wyginaków, szablonów, tłoczników oraz wyrobów z gumy i innych elementów.