WOJSKOWE ZAKŁADY LOTNICZE NR 2 SA


22 maja 2024

ul. Szubińska 107

85-915 Bydgoszcz

Tel.  (48 52) 362 86 01

Fax. (548 52) 362 86 02

KRS:

e-mail: marketing@wzl2.mil.pl

www.wzl2.mil.pl

Prezes zarządu –

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce, zaliczanym do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski. Spółka należy do koncernu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku i potrzeby Sił Zbrojnych RP podjęła decyzję o połączeniu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Wojskowymi Nr 4 S.A. w Warszawie. Po konsolidacji w styczniu 2020 roku możliwości warszawskiego zakładu zasiliły ofertę WZL Nr 2 S.A., które zatrudniają obecnie około 1400 osób.

Zakład posiada 75-letnie doświadczenie w obsłudze, serwisie i modernizacji samolotów wojskowych, w tym myśliwskich oraz transportowych o znacznym zaawansowaniu technologicznym. Warszawska część Zakładu specjalizuje się w obsłudze silników odrzutowych, turbinowych i rozruchowych, a także turbinach napędowych małej mocy.

Połączone Spółki, pod wspólnym szyldem WZL Nr 2 S.A. oferują dziś kompleksowe usługi serwisowe i modernizacyjne obejmujące płatowce (SU-22, MIG-29, F-16, C-130 Herkules). i silniki, w ramach formuły one-stop shop. Poza lotnictwem wojskowym, nieustannie rozwijana jest działalność w zakresie lotnictwa cywilnego. W ofercie Spółki znajdują się również systemy bezzałogowych statków powietrznych m.in. SBSP kategorii Taktyczny Krótkiego Zasięgu czy system LMS DragonFly.