Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.


29 maja 2024

ul. Aleksego Grobickiego 23

26-617 Radom

Biuro w Warszawie

ul. Nowy Świat 4a

00-497 Warszawa

Tel. (+48 22) 718 43 00

Fax. (+48 22) 718 43 01

KRS: 0000489456

Koncesja MSWiA B-081/2014

e-mail: biuro@pgzsa.pl

www.grupapgz.pl

Prezes zarządu – Krzysztof TROFINIAK

   Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek oraz posiada udziały w 32 innych (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii).

   Priorytetem PGZ S.A. jest szeroki udział polskiego przemysłu zbrojeniowego w programach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP w celu zwiększenia potencjału obronnego kraju, w tym w programie WISŁA (system obrony powietrznej średniego zasięgu), NAREW (system obrony powietrznej krótkiego zasięgu), ORKA (okręty podwodne) oraz pozostałych programach priorytetowych dla Ministerstwa Obrony Narodowej. Ponadto Grupa modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce i okręty, w tym sprzęt byłego ZSRR.

   PGZ skupia się także na wzmacnianiu swojej pozycji na rynkach międzynarodowych i rozwijaniu możliwości eksportowych. Sektor zbrojeniowy wymaga ciągłego technologicznego rozwoju, dlatego PGZ celuje w transfer nowoczesnych technologii od zagranicznych kontrahentów. By osiągnąć ten cel, firma stale buduje strategiczne sojusze, przyspieszające rozwój sektora obronnego w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP oraz zwiększające potencjał obronny Polski. Jako firma powstała w celu zapewnienia bezpieczeństwa kraju, PGZ dynamicznie reaguje na zmiany zachodzące w środowisku międzynarodowym i nowe formy rozwiązywania konfliktów towarzyszących procesowi globalizacji, tak by zapewnić bezpieczeństwo żołnierzom korzystającym z wyposażenia PGZ na polu bitwy, a także jednostkom mundurowym i cywilom.

   PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA. Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK, sprawdzony w walkach w Czadzie i Afganistanie, samobieżny moździerz RAK, 155-mm samobieżną haubicę KRAB, uznawaną za jedną z najlepszych na świecie, przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM i jego następcę PIORUNA, gamę systemów bezzałogowych statków powietrznych oraz indywidualne wyposażenie żołnierza z cenionym Modułowym Systemem Broni Strzeleckiej GROT. Szeroki wachlarz produktów obejmuje również sprzęt osobisty, platformy C4ISR, lądowe, powietrzne i morskie, a także systemy artyleryjskie oraz obrony przeciwlotniczej.