Rozpoczęcie współpracy z FRANKLIN AIRCRAFT ENGINES Sp. z o.o.

29 marca 2024

   W środę 27 marca br. w siedzibie Izby odbyło się spotkanie Prezesa Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju Sławomira KUŁAKOWSKIEGO z Prezesem spółki FRANKLIN Sp. z o.o. Aircraf Engines, Panem Romanem SADOWSKIM. Jego celem było podjęcie współpracy między FRANKLIN Sp. z o.o. Aircraf Engines a spółkami polskiego przemysłu obronnego, zrzeszonymi w Izbie.

FRANKLIN Sp. z o.o. Aircraf Engines

   Franklin Aircraft Engines jest certyfikowanym producentem cztero i sześcio-cylindrowych tłokowych silników lotniczych i jedną z najszybciej rozwijających się w firm w obrębie przemysłu lotniczego w Polsce. Firma rozpoczęła swoją działalność od świadczenia usług serwisowych w zakresie silników lotniczych. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie we wszystkich aspektach pracy z silnikami tłokowymi. W roku 2006 stała się posiadaczem Certyfikatów Typu silników lotniczych Franklin. Firma  ponownie uruchomiła produkcję seryjną, tych silników z ponad 100-letnią tradycją, na rynek lotniczy. W USA na Florydzie uruchomiona została firma bliźniacza Franklin Aircraft Engines Inc. mającą na celu jak najszybsze zapewnienie użytkownikom długo oczekiwanych części zamiennych oraz wprowadzenie na rynek nowych silników Franklin.

   Firma posiada rozbudowane moce produkcyjne dla wytwarzania komponentów na potrzeby polskiego przemysłu zbrojeniowego, w tym własną odlewnię elementów z aluminium, pomieszczenia magazynowe z bocznicą kolejową.