III Międzynarodowe Targi POLSECURE 2024.

27 kwietnia 2024

  

W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku odbyła się w Kielcach kolejna edycja III Międzynarodowych Targów POLSECURE.

   Wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, czyli od racji żywnościowych dla funkcjonariuszy po całe laboratoria kryminalistyczne.

   Targi rozpoczęły się ceremonią oficjalnego otwarcia, w której udział wzięło wielu znakomitych gości, na czele z Komendantem Głównym Policji Markiem Boroniem, który podczas uroczystości powiedział: – „Targi Kielce to doskonała platforma wymiany doświadczeń i praktyk pomiędzy służbami działającymi w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

   W wydarzeniu wzięło udział 143 wystawców z 13 krajów. Nie zabrakło członków Izby, w tym: ROSOMAK SA, WB Electronics SA, ITWL, WORKS 11 Sp. z o.o., WITU, DGT Sp. z o.o. Wystawę odwiedziło 31 delegacji zagranicznych z 12 krajów. Ważnym elementem Targów były pokazy dynamiczne.

   Międzynarodowe Targi Policji i Bezpieczeństwa Publicznego zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród dla najlepszych produktów. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu zgłoszeń m.in. nagrodziła Zakłady Mechaniczne „Tarnów” za karabinek MWS-15. Wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Policji trafiło do firmy PCO za lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3X. Nagroda Komendanta Głównego Straży Granicznej „Laur Graniczny” trafiła także do firmy PCO z Warszawy za noktowizyjny monokular uniwersalny MU-3M. Natomiast wyróżnienie specjalne Komendanta Służby Ochrony Państwa trafiło do firmy Autocomp Management i Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia za system szkolno-treningowy POJEDYNEK.

   Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową m.in. GRUPIE WB oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej.