Wyprodukowano już 1000 BSL FLY EYE

29 marca 2024

   W połowie marca linię produkcyjną opuścił tysięczny bezzałogowiec FlyEye w odmianie 3.x. Ogromna liczba systemów dostarczonych w krótkim czasie, to potwierdzenie szybkiej rozbudowy potencjału wytwórczego GRUPY WB.

   FlyEye został opracowany przez inżynierów gliwickiej spółki Flytronic, wchodzącej w skład GRUPY WB. To najbardziej zaawansowany na świecie bezzałogowy system rozpoznawczy w swojej klasie w całości skonstruowany i wytwarzany w Polsce. FlyEye może działać w najtrudniejszych warunkach w dzień i w nocy, nawet przy całkowitym zakłócaniu łączności lub systemów nawigacji satelitarnej. FlyEye został sprawdzony bojowo w najtrudniejszych warunkach – konfliktu o wysokiej intensywności.

   FlyEye charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem przeżywalności i ukończonych z powodzeniem misji ze wszystkich bezzałogowców używanych podczas działań od 2015 roku.

FlyEye jest systemem, do którego pełne prawa należą do GRUPY WB. Dzięki temu może być produkowany i eksportowany w dowolnej liczbie, a także bez ograniczeń usprawniany i modyfikowany. Systemy bezzałogowe FlyEye są używane przez Wojsko Polskie i Straż Graniczną oraz siły zbrojne i służby innych państw.

GRUPA WB

Jest, zatrudniającym dwa tysiące pracowników, polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Firma, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju, działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energoelektroniki i obronności. Jest jednym z największych na świecie producentów systemów bezzałogowych.