SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. z kolejną umową na dostawy wozów ratowniczo-gaśniczych.

9 maja 2024

W środę 8-go maja 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o podpisaniu umów z firmą SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. w sprawie zamówienia kolejnej partii wozów ratowniczo-gaśniczych, które trafią do jednostek Wojska Polskiego.

     Umowy z 10 kwietnia łącznie mają wartość ponad 40,3 mln PLN. Ich zawarcie to wynik postępowania przetargowego ogłoszonego 20 października ub. roku. Częściowo zostało ono rozstrzygnięte w okresie styczeń-marzec jednak dwa zadania zostały unieważnione i skierowane do ponownego rozpatrzenia. Ostatecznie wybór zwycięskiego oferenta nastąpił 19 marca.

   W ramach pierwszego z zadań, zamawiający poszukiwał dostawcy siedmiu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (z opcją na dwa kolejne), a w ramach drugiego jedenastu ciężkich lotniskowych wozów ratowniczo-gaśniczych ze zbiornikiem na środki gaśnicze o pojemności 8 metrów sześciennych (z opcją na dwa kolejne). Będą to kolejne wozy, które trafią do jednostek ratowniczo-gaśniczych z firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne.