Porozumienie z Ministerstwem Obrony Republiki Mołdawii

7 lutego 2024

We wtorek 6.02.2024 roku w Kiszyniowie (Mołdawia) odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Obrony Republiki Mołdawii m.in. z należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, MESKO S.A., dotyczące współpracy w obszarze obronności.

   Minister obrony Republiki Mołdawii Anatolie Nosatîi spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Mołdawii  Tomaszem Kobzdejem, któremu towarzyszyli Attaché Obrony, Wojskowy i Lotniczy RP w Kiszyniowie płk Paweł Stuleblak oraz przedstawiciele MESKO S.A. z członkiem zarządu ds. rozwoju Przemysławem Kowalczukiem na czele.

   Przedmiotem rozmów była dwustronna współpraca w obszarze obronności, perspektywy jej rozwoju, a także programy pomocowe dla Mołdawii w kontekście transformacji jej sił zbrojnych. Podczas spotkania przedstawiciele mołdawskiego resortu obrony zapoznali się z działalnością spółki MESKO S.A. i podpisali porozumienie o współpracy związane z modernizacją sił zbrojnych.

Członek zarządu ds. rozwoju MESKO S.A. Przemysław Kowalczuk podpisuje porozumienie o współpracy związane z modernizacją Sił Zbrojnych Republiki Mołdawii. Fot. Ministerstwo Obrony Republiki Mołdawii