Wystawa UMEX 2024 w ZEA

28 stycznia 2024

   W dniach 25-27.01.2024 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyła się wystawa UMEX (Unmanned Systems Exhibition), poświęcona w całości platformom robotycznym: lądowym, powietrznym i morskim.

   W wystawie wzięły udział również firmy z Polski: FLARIS, Miranda Sp. z o.o. oraz Grupa WB.

   GRUPA WB zaprezentowała w Abu Zabi systemy bezzałogowe rozpoznawcze (bezzałogowy system rozpoznawczy FlyEye, opracowany przez gliwicką spółkę Flytronic) i uderzeniowe (amunicja krążąca Warmate), w tym symulatory, komunikacyjne, dowodzenia i obserwacji, w tym radiostację definiowalną programowo rodziny PERAD. Urządzenie może być wykorzystywane w postaci osobistej, pojazdowej, ale także zabudowane w module misyjnym FlyEye. Dzięki temu bezzałogowiec może być wykorzystywany jako stacja retransmisyjna.

   Miranda Sp. z o.o. zaprezentowała różnorodne systemy maskujące typu BERBERYS oraz wielogabarytowa osłonę przeciwradarową.

   Natomiast FLARIS wraz z EDGE Group z ZEA zaprezentował wiodące w branży technologie i rozwiązania bezzałogowe, w tym autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny o napędzie odrzutowym – SINYAR.