Targi World Defence Show 2024 w Królestwie Arabii Saudyjskiej

9 lutego 2024

W dniach 4-8.02.2024 roku w Rijadzie  (Królestwo Arabii Saudyjskiej) odbyły się targi  World Defence Show (WDS),  jedne z największych i najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych na świecie. Była to druga edycja targów, które są organizowane co dwa lata, na przemian z IDEX (targami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), tworząc w ten sposób cykl pozwalający corocznie zaprezentować swoje rozwiązania i ugruntować obecność na Bliskim Wschodzie światowych liderów przemysłu zbrojeniowego.

   W wystawie wzięły udział również firmy z Polski: Grupa PGZ, Advanced Protection Systems SA, Eatyx Polska Sp. z o.o. oraz BASZTA Defense Sp. z o.o. (firma handlowa).

   GRUPA PGZ zaprezentowała w Rijadzie bogatą ofertą systemów optoelektronicznych z PCO S.A.; materiały wybuchowe z Nitro-Chem S.A.; systemy minowania z Belma S.A.; wyposażenie indywidualne oraz ochronę balistyczną z Maskpol S.A.; Przenośny Przeciwlotniczy Zestaw Rakietowy PIORUN oraz amunicję z MESKO S.A. ; bogatą ofertę broni palnej, granatników oraz moździerzy z Zakładów Mechanicznych „Tarnów” S.A.;                Modułowy System Broni Strzeleckiej MSBS wraz z pozostałymi produktami Fabryki Broni „Łucznik”-Radom sp. z o.o.;  amunicję artyleryjską z Dezamet S.A.: modele systemów produkowanych przez HSW S.A., Rosomak S.A. oraz PIT-RADWAR S.A.

   Advanced Protection Systems SA zaprezentował m.in. kompleksowy system antydronowy SKY ctrl oraz ultra precyzyjne radary 3D MIMO.

   Eatyx Polska Sp. z o.o. zaprezentował m.in. nową kategorię Hyper jedzenia, czyli nowoczesnych, ale jednocześnie zdrowych i pełnowartościowych posiłków w różnych postaciach, mogących zastąpić dowolne danie w ciągu dnia.