Targi GRANICE 2024 z naciskiem na praktyczne pokazy i ratownictwo

21 czerwca 2024

    W dniach 18-19 czerwca br. w Depułtyczach Królewskich k/Chełmna, na terenie Centrum Lotniczego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych, odbyły się VII Terenowe Targi Ochrony Granic  GRANICE 2024. które są platformą do prezentacji najnowszych technologii i sprzętu dla służb granicznych i ratunkowych oraz celno-skarbowych, zorganizowane przez Targi Lublin SA.

   Podczas 7. już edycji targów skupiono się na praktycznych pokazach i demonstracji sprzętu. Prezentowali się krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i  technologii do ochrony granic przeznaczonych dla funkcjonariuszy służb granicznych oraz celno-skarbowych..

   Można było zapoznać się z działaniem dronów, pojazdów terenowych, systemów obserwacyjnych i uzbrojenia w warunkach poligonowych. Ważnym elementem targów był również nowy moduł tematyczny poświęcony technice i sprzętowi ratunkowemu. To zaowocowało udziałem przedstawicieli służb ratowniczych.

   Na targach nie zabrakło firm z  Grupy PGZ, w tym PCO SA oraz Grupy WB. Można było także odwiedzić stoisko Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i służb celno-skarbowych.