Polskie firmy z bogatą ofertą na targach EUROSATORY 2024 w Paryżu.

24 czerwca 2024

   W dniach 17-21 czerwca 2024 roku w Paryżu odbyły się Międzynarodowe Targi EUROSATORY 2024.

   Targi EUROSATORY to jedna z największych imprez wystawienniczych przemysłu zbrojeniowego na świecie. Wydarzenie, organizowane na zmianę z londyńskimi targami DSEI, co dwa lata gromadzi w Paryżu wystawców z całego świata. Biorą w nim udział wszyscy znaczący producenci uzbrojenia oraz szerokie grono odbiorców i branżowych liderów opinii. EUROSATORY to również tradycyjne miejsce premierowych pokazów nowych systemów uzbrojenia.

   Na targach nie zabrakło licznych polskich akcentów. Swoje stoiska zaprezentowały Grupa PGZ, Grupa WB, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), Jakusz, PIAP i AMZ Kutno oraz kilkanaście innych firm polskich na swoich indywidualnych stoiskach.

   Na stoisku PGZ SA zaprezentowało swoją ofertę 11 spółek Grupy. Niewątpliwym hitem był egzemplarz NPBWP Borsuk z HSW SA, zestawy przeciwlotnicze Piorun oraz Kusza z Mesko S.A., czy też stacja radiolokacyjna Bystra, zestaw rakietowy Poprad oraz system OSU-35K konstrukcji PIT-RADWAR S.A.

   Grupa WB zaprezentowała elementy W2MPIR w postaci bezzałogowego systemu powietrznego FlyEye oraz amunicji krążącej Warmate, system Gladiusn oraz radiostacje wojskowe: doręczne 3501, osobiste R35010, najnowsze definiowalne programowo Comp@n, w tym z adapterem pojazdowym.

   AMZ-Kutno, Jakusz i Łukasiewicz-PIAP, na wspólnym stoisku pokazały: transporter opancerzony Bóbr-3, pojemnik do przewozu materiałów wybuchowych Paula, a także roboty Ibis, Fenix i po raz pierwszy pokazywany za granicą robot PIAP HUNTeR.

   Natomiast na stoisku PAIH polscy przedsiębiorcy mogli promować swoje produkty. Przedstawiciele polskiego biznesu mieli do dyspozycji przestrzeń do pracy, strefę spotkań oraz salonik VIP. Codziennie na stoisku narodowym odbywały się spotkania B2B. Prezentowano również materiały przedstawiające potencjał polskich firm i naszej gospodarki