W resorcie aktywów państwowych trwają prace nad strategią dla państwowego przemysłu obronnego, która ma być częścią większego planu obejmującego zarówno sektor publiczny, jak i prywatny. Strategia PPO ma być gotowa do końca 2025 roku.
Strategia obejmie wszystkie spółki związane z państwowym przemysłem obronnym. W prace zaangażowane są także ministerstwa: obrony oraz rozwoju i technologii. W strategii mają zostać zawarte m.in wytyczne dotyczące systematycznego zwiększania nakładów na inwestycje. Będzie ona kłaść nacisk na badania i rozwój w spółkach. Strategia nie ma jednak być zestawem sztywnych wytycznych dla spółek i ich zarządów ale ma szanować ich wewnętrzną autonomię.
W poniedziałek 9-go grudnia 2024 roku Prezydent Andrzej DUDA podpisał, przyjetą przez Sejm RP w dniu 27.XI.ub.r., ustawę o „o finansowaniu działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji” (Dz.U. poz. Nr 1826).
Ustawa określa dodatkowe źródła finansowania działań zmierzających do zwiększenia zdolności produkcji amunicji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, obejmujących realizację strategicznie ważnych inwestycji dla bezpieczeństwa kraju.
W dniach 14-15 listopada 2024 roku odbyły się IV ogólnopolskie targi i konferencja Służby Więziennej WIĘZIENNICTWO 2024, podczas których firmy, w tym spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały najnowsze rozwiązania technologiczne dedykowane służbom mundurowym. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wielu instytucji oraz ekspertów branżowych, stwarzając doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i omówienia innowacji wspierających bezpieczeństwo.
W dniach 16‒18 października br. w centrum wystawienniczym PVA Expo na Letňanach w czeskiej Pradze odbyła się 16. edycja Future Forces Exhibition & Forum (FFF). To, po brneńskich salonach IDET, odbywających się w cyklu dwuletnim w latach nieparzystych, najważniejsze międzynarodowe wydarzenie poświęcone obronności i bezpieczeństwu organizowane w Czechach.
Na posiedzeniu Prezydium Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju w dniu 16-go stycznia 2025 roku podjęto uchwałę nr 5/XXX/2025 o przyjęciu do Izby firmy TSL Intermodal Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie. Po wpłaceniu wpisowego w dniu 17.01.2025 roku firma TSL Intermodal Sp. z o.o. sp.k. stała się pełnoprawnym członkiem Izby.
W dniach 16-20 grudnia 2024 roku, na zaproszenie Ministerstwa Obrony Republiki Armenii, przebywała w Erywanie delegacja Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju pod przewodnictwem Prezesa Sławomira KUŁAKOWSKIEGO i Dyrektora Generalnego Jakuba JAWORSKIEGO.
We wtorek 24-go grudnia ub.r. Agencja Uzbrojenia podpisała z GRUPĄ WB (reprezentowaną przez spółkę wiodącą WB Electronics S.A.) umowę na dostawy dla Wojska Polskiego 12 kompletów systemu Force Protection do prowadzenia powietrznego rozpoznania i osłony powietrznej rejonu działań dywizjonów wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych HOMAR-K oraz dokompletowanie pojazdów. Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań zwiększy poziom świadomości sytuacyjnej drużyn ochrony i pozwoli na identyfikację zagrożeń w ochranianym regionie.
W poniedziałek 23-go grudnia 2024 roku na terenie HSW S.A. w Stalowej Woli, w obecności Władysława KOSINIAK-KAMYSZA, Wicepremiera i Ministra Obrony Narodowej (MON), podpisano dwie umowy z polskim przemysłem zbrojeniowym na dostawy dla Wojska Polskiego sprzętu i uzbrojenia o wartosci ok. 17 mld. PLN.
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it.Ok