Aktualności
20 lutego 2024
We wtorek 20 lutego 2024 roku Rada Nadzorcza PGZ S.A. odwołała prezesa, wiceprezesa i członków zarządu PGZ S.A. Do czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu spółki, na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, Rada Nadzorcza delegowała Tomasza Siemiątkowskiego.
20 lutego 2024
We wtorek 20.02.2024 roku, z okazji 70-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych miedzy Indiami a Polską, na terenie Ambasady Indii w Warszawie odbyła się Defence Industry Networking Session.    Sesję otworzyła Pani Ambasador Indii w Polsce Nagma Mohamed MALLICK, która w swoim przemówieniu nawiązała do wzajemnych relacji polityczno-gospodarczych przez ostatnie 70 lat między Indiami a Polską.
Program promocji
9 lutego 2024
W dniach 4-8.02.2024 roku w Rijadzie  (Królestwo Arabii Saudyjskiej) odbyły się targi  World Defence Show (WDS),  jedne z największych i najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych na świecie. Była to druga edycja targów, które są organizowane co dwa lata, na przemian z IDEX (targami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), tworząc w ten sposób cykl pozwalający corocznie zaprezentować swoje rozwiązania i ugruntować obecność na Bliskim Wschodzie światowych liderów przemysłu zbrojeniowego. W wystawie wzięły udział również firmy z Polski: Grupa PGZ, Advanced Protection Systems SA, Eatyx Polska Sp. z o.o. oraz BASZTA Defense Sp. z o.o. (firma handlowa).
Z życia Izby

W czwartek 25.01.2024 roku, w siedzibie Sekretariatu Izby odbyło się uroczyste wręczenie dokumentów potwierdzających przyjęcie do Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju firmy NEFAB PACKAGING POLAND Sp. z o.o. z siedzibą w m. Kowale.

W dniach 5-8 wrzesień 2023 roku odbyła się w Kielcach 24-ta edycja największych targów branży obronnej w Polsce – targami poświęconymi przemysłowi wojskowemu.
Przemysł obronny
20 lutego 2024
We wtorek 20.02.2024 roku wiceszef MON Paweł BEJDA podpisał umowę offsetową w ramach II fazy programu "Wisła" z Northrop Grumman. Program dotyczy pozyskania przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu.  Łączna wartość zobowiązań wynosi 300 mln złotych.
Wydawnictwa