Aktualności
13 maja 2024
W dniach 7-9 maja br. Katowice,  po raz kolejny, stały się centrum ekonomicznej debaty w Europie za sprawą XVI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG). Motywem przewodnim tegorocznej odsłony EKG jest "Transformacja dla przyszłości" rozważana w trzech głównych aspektach: bezpieczeństwa i przemysłu zbrojeniowego, rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego oraz innowacji i technologii przyszłości. W MCK przez trzy dni zorganizowanych zostało 170 debat, w których wzięło udział 1200 prelegentów z całego świata, czego na miejscu wysłuchało ok. 11 tys. gości.
12 maja 2024
Polsko-ukraińska współpraca przemysłów zbrojeniowych i wsparcie Ukrainy, w tym wykorzystanie potencjału UE do zwiększenia produkcji zbrojeniowej, wsparcie na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy, jak również stan realizacji wdrożonych wspólnych projektów przemysłowych i potencjalne kierunki dalszej współpracy w tym zakresie. były tematem rozmów przedstawicieli rządu i przemysłu zbrojeniowego Ukrainy w ministerstwach: Obrony Narodowej i Aktywów Państwowych, które miały miejsce 8-go maja br. w Warszawie.    W MON z delegacją spotkał się wiceminister Paweł ZALEWSKI W MAP delegację ukraińską przyjął wiceszef resortu Marcin KULASEK, któremu podlegają państwowe spółki zbrojeniowe.
Targi i wystawy
17 maja 2024
W dniach 14-16 maja 2024 roku w centrum wystawienniczo-kongresowym INCHEBA w Bratysławie odbyły się Międzynarodowe Targi Obronne IDEB 2024 pod patronatem słowackiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Targi były platformą do prezentacji produktów i usług dla sił obronnych, bezpieczeństwa i ratownictwa. Tegoroczna edycja została rozszerzona o tematy związane z bezpieczeństwem wewnętrznym i ochroną przeciwpożarową, tworząc kompleksową przestrzeń dla prezentacji najnowszych innowacji i podejść obronnych.    Targi IDEB organizowane są co dwa lata od 2006 roku. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 wystawców z 11 państw.
13 maja 2024
W dniach 6–9 maja 2024 roku w Malezyjskim Międzynarodowym Centrum Handlowo-Wystawienniczym (MITEC) w Kuala Lumpur. Odbyła się 18. edycja międzynarodowa wystawa i konferencja Defence Service Asia (DSA 2024). DSA to największe i najskuteczniej zorganizowane targi obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego w Azji, prezentujące najbardziej zaawansowane technologie, systemy, sprzęt oraz wojnę elektroniczną, jaką ma do zaoferowania rynek zbrojeniowy.    Targi są współorganizowane i  wspierane przez Ministerstwo Obrony i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Malezji.
Z życia Izby
25 kwietnia 2024
W środę 24 kwietnia w siedzibie Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego SA odbyła się uroczystość ponownego przyjęcia WCBKT SA do Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.    W uroczystości ze strony WCBKT SA wzięli m.in. udział: Pan Artur GAŁĘZOWSKI, Prezes Zarządu oraz Aleksandra SZMITKOWSKA, Kierowniczka Działu Business Development. Natomiast Izbę reprezentowali: Sławomir KUŁAKOWSKI, Prezes.
22 kwietnia 2024
W czwartek 18 kwietnia w siedzibie ROSOMAK SA odbyła się uroczystość ponownego przyjęcia do Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju.    W uroczystości ze strony ROSOMAK SA wzięli m.in. udział: Pan Piotr KISIEL, Prezes Zarządu oraz Michał RUMIN, szef działu marketingu. Natomiast Izbę reprezentowali: Sławomir KUŁAKOWSKI, Prezes oraz Jakub JAWORSKI, Dyrektor Generalny Izby.
Przemysł obronny
17 maja 2024
W piątek 10-go maja br. w warszawskim biurze Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA przedstawiciel Huty Stalowa Wola Grzegorz SZYDŁO i wiceprezes Hanwha Aerospace Boo Hwan LEE podpisali list intencyjny, który będzie stanowił podstawę do dalszego rozszerzania obszarów współpracy przemysłów polskiego i koreańskiego.
13 maja 2024
We wtorek 7-go maja br. Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu aneksu z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. w sprawie zwiększenia zamówienia na hełmy kompozytowe HP-05.    Aneks zwiększa zamówienie o dodatkowych 10 tys. sztuk HP-05, które trafią do Wojska Polskiego. Jednocześnie podnosi to wartość umowy o około 20 mln PLN.
Wydawnictwa