Pod koniec maja br. wiceminister obrony narodowej Paweł BEJDA przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie odbył szereg spotkań dotyczących współpracy obronnej, rozwoju zdolności wojskowych oraz realizowanych programów modernizacyjnych Sił Zbrojnych RP.
Rada Nadzorcza Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A. dokonała zmian w składzie zarządu spółki. W wyniku przeprowadzonych postępowań kwalifikacyjnych powołano nowego prezesa oraz członka zarządu.
Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Karol PRZYBYSZEWSKI. Do tej pory pełnił on funkcję wiceprezesa zarządu, a jego doświadczenie w branży chemiczno-zbrojeniowej obejmuje wieloletnią pracę w Nitro-Chem
W dniach od 15 do 19 czerwca 2026 roku w centrum wystawowym Paris Nord Villepinte w Paryżu odbyła się 29. edycja targów EUROSATORY. To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie branży obronnej i bezpieczeństwa skupiło się na nowoczesnych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo oraz systemy bezzałogowe.
Na EUROSATORY ponad 2 100 wystawców pokazało swoje produkty, z których ponad 500 miało premierę na targach.
Międzynarodowe Targi Lotnictwa i Kosmonautyki ILA 2026 odbyły się w dniach 10–14 czerwca 2026 roku w Berlinie (RFN). Wydarzenie miało miejsce na terenie Berlin ExpoCenter Airport w Schönefeld pod Berlinem. Była to jedna z najważniejszych imprez branży aerospace na świecie. Kolejna edycja targów ILA Berlin zaplanowana jest na 2028 rok.
Na posiedzeniu Prezydium Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju w dniu 27-go marca 2026 roku podjęto uchwałę nr 11/XXXI/2026 o przyjęciu do Izby firmy SatRev S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Po wpłaceniu wpisowego w dniu 22.04.2026 roku SatRev S.A. stał się pełnoprawnym członkiem Izby.
27-go maja br., w formacie on line, odbyło się spotkanie zorganizowane przez MFIPR, poświęcone projektom kryteriów wyboru projektów dla konkursów związanych z obronnością i dual use.
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) oraz firmy Grupy, podczas targów EUROSATORY 2026, które odbyły się w Paryżu (Francja) w dniach 15-19 czerwca br. podpisały kilka umów z partnerami zagranicznymi.